Zoek camping, plaats of regio - een deel van de naam is genoeg

huurtent.nl - bungalowtenten en stacaravans
Europa  » Zuid Frankrijk  » Languedoc-Roussillon  » Pyrénées Orientales  » Argeles sur Mer  » Camping Les Marsouins
Camping Les Marsouins in regio Languedoc-Roussillon, Zuid Frankrijk
 ? 
  • Voldoet aan beschrijving
  • Personeel
  • Sanitair
  • Kindvriendelijk
  • Activiteiten en sport
  • Eten en drinken
  • Zwembad
Languedoc-Roussillon, Zuid Frankrijk

Camping Les Marsouins  3-sterren camping Les Marsouins

  Groot, 500-1000 plaatsen Naar de website van camping Les Marsouins
 8.0 
Argeles sur Mer
Pyrénées OrientalesLanguedoc-Roussillon, Zuid Frankrijk
1367 km. vanaf Utrecht
GPS: 46.632229, -1.866302

  • 800 m
     Meer informatie, prijzen en beschikbaarheid op camping Les Marsouins:

Les Marsouins***
Camping Les Marsouins is een goed geleide en gezellige Zuid Franse camping met een groot zwembad met een ruime ligweide.
Gelegen net buit het levendige plaatsje Argeles-sur-Mer en op 800 m van het strand.

Een professioneel animatieteam organiseert in het hoogseizoen voor alle leeftijden activiteiten. De camping is geschikt voor gezinnen met kinderen van alle leeftijden.
De aanwezigheid van een verwarmd zwembad zorgt ervoor dat het hier ook in het voorseizoen uitstekend toeven is.

Tegen betaling: WiFi bij de bar.

Plattegrond camping Les Marsouins***



Plattegrond camping Les Marsouins - geplaatst door Huurtent.nl

Toeristische informatie Languedoc-Roussillon

Ligging


De regio Languedoc-Roussillon ligt in het zuiden van Frankrijk, bij de Middellandse Zee, de Méditerranée. Deze regio bestaat uit twee provincies: Languedoc en Roussillon.
Languedoc-Roussillon bestaat uit verschillende deelregio’s: Aude, Gard, Hérault , Lozère en Pyrénées Orientales.

Landschap


Voor de wijnliefhebber is deze regio uiteraard welbekend. Languedoc-Roussillon is namelijk de grootste wijnstreek van Frankrijk. De prachtige wijnen vinden hun bestaan in de verschillende type landschappen. In het zuiden strekt de kust zich 240 km uit voorbij de Middellandse zee, het zuidwestelijke binnenland wordt begrenst door het Massif Central en de Pyreneeën. En in het oosten wordt de regio gekenmerkt door de rivier de Rhône. Door deze combinatie van zee en gebergten zijn er in deze regio prachtige meren, lagunes, moerassen en onderaardse rivieren met bijbehorende grotten. Dit maakt deze regio ontzettend veelzijdig en voor zowel strand- als wandelvakanties geschikt.

Klimaat


Languedoc-Roussillon heeft een mediterraan klimaat met hete en vooral ook droge zomers. Na Corsica is Languedoc-Roussillon de warmste regio van Frankrijk. Het weer in Languedoc-Roussillon is een van de meest extreme in Frankrijk. Zo heeft het gebied niet alleen de warmste zomers, maar waait er het ook het hardst. De stad Nîmes wordt beschouwd als het warmste plekje van Frankrijk. De winter is vaak regenachtig en door de zee zijn de lente en herfst gematigd. Maar in dit gebied is wel 300 dagen per jaar zon te verwachten. De gemiddelde temperatuur ligt tussen de 13,5 en 16°C. In september is de vochtigheidsgraad vaak erg hoog. In oktober, november en december is het ook nog aardig vertoeven met redelijk veel zonneschijn.

Wat is er te doen?


Naast het veelzijdige landschap zijn er ook volop bezienswaardigheden. Zoals het Parc Naturel Régional du Haut-Languedoc (145.000 ha) waar de ‘Sidobre’ ligt; één groot blok gestold lava van 10 bij 10 km. Maar ook de prachtige beplanting en dieren zijn een bezoekje waard. Doordat de kans op prachtig weer zo groot is, is Languedoc-Roussillon een uitstekende plaats om te kamperen. Zoals eerder gezegd kun je genieten van de zee, maar ook heerlijk wandelen in zowel het binnenland en de bergen. Voor kinderen zijn de bezoekjes aan de vele grotten erg spannend. Ook zijn de ‘toeristische stoomtreinen’ (werelderfgoedlijst) aan te raden. Deze treinen rijden boven kloven, verborgen valleien, wijngaarden, bossen en rivieren.

Een grappig feitje is dat in 2004 de overheid de regionaam probeerde te veranderen in ‘Septimanie’. Deze naam was zelfs al zoverre doorgevoerd dat het als ondertitel fungeerde. Maar er kwam enorme kritiek op deze naam, omdat de inwoners het een prestigeproject vonden. Daarom is een jaar later deze naam alweer vervallen en verdwenen uit het officiële logo. Deze dubbele naamsverandering heeft in totaal 3 miljoen euro gekost! Wanneer u dus naar Languedoc-Roussillon gaat en een goede indruk wilt maken noem Languedoc-Roussillon daarom niet ‘Septimanie’ maar ‘La Région’!

Belangrijke links


 Landenweb over Languedoc-Rousiilon
 Comité Regional du Tourisme
 VVV Languedoc-Roussillon
 Wikipedia over Languedoc-Roussillon
Op camping Les Marsouins wordt accommodatie aangeboden door verschillende organisaties.
Suncamp, Ecamp, Vrij Uit en Vacances directes verhuren luxe stacaravans.
(voor uitgebreide informatie, prijzen en beschikbaarheid op camping Les Marsouins zie de organisaties)

  •  - Bungalowtenten, Tunneltenten
  •  - Safaritenten, Lodgetenten
  •  - Stacaravans, Mobilhomes
  •  - Chalets, Huisjes, Appartementen
  •  - Tourcaravans
  •  - Staanplaatsen
  • Verhuur per Organisatie