Zoek camping, plaats of regio - een deel van de naam is genoeg

huurtent.nl - bungalowtenten en stacaravans
Europa  » Zuid Frankrijk  » Aquitaine / Les Landes  » Pyrénées-Atlantiques  » St. Jean De Luz  » Camping Tamaris Plage
Camping Tamaris Plage in regio Aquitaine / Les Landes, Zuid Frankrijk
 ? 
  • Voldoet aan beschrijving
  • Personeel
  • Sanitair
  • Kindvriendelijk
  • Activiteiten en sport
  • Eten en drinken
  • Zwembad
Aquitaine / Les Landes, Zuid Frankrijk

Camping Tamaris Plage  4-sterren camping Tamaris Plage

  • 100 m
     Meer informatie, prijzen en beschikbaarheid op camping Tamaris Plage:

Tamaris Plage****
Een vrij kleine, beschut gelegen 4-Sterren camping direct achter de duinenrij van het Plage de Mayarco. U loopt er zo naartoe, dus het vervoer van de surfplank naar de uitnodigende golven kan geen probleem zijn. U kunte hier verblijven in een ingerichte stacaravan.

De camping ligt op een heuvelachtig terrein in de duinen en biedt vooral jonge gezinnen een heerlijke vakantie. Er is een verwarmd zwembad, een TV zaaltje en een speelveld voor de kinderen. De fitness ruimte met o.a. sauna en hammam is voor personen boven 18 jaar.

De zandstranden ten zuiden van Biarritz liggen in mooie baaien en worden beschut door rotspartijen. De naastgelegen stranden van Lafitenia en Senix zijn ook gemakkelijk bereikbaar.

Plattegrond camping Tamaris Plage****



Plattegrond camping Tamaris Plage - geplaatst door Huurtent.nl

Video camping Tamaris Plage****



  

Toeristische informatie Aquitaine / Les Landes

Ligging


De regio Aquitaine ligt in het zuidwesten van Frankrijk, met als hoofdstad Bordeaux. Onder deze regio vallen de departementen Gironde, Les Landes, Lot et Garonne en Pyrénées-Atlantiques.

Aquitaine grenst aan de westkust, waardoor er een mild oceaanklimaat heerst. Het gehele jaar blijft het klimaat ook mild. Wel kan het aantal zonuren (2200 per jaar) makkelijk vergeleken worden met die van de Middelandse zee landen. Wat dus betekent dat er genoeg zon is, maar het nooit tot extreme temperaturen oploopt. Dit klimaat is ook een van de redenen die deze regio tot een van de beste en bekendste wijnregio’s van Frankrijk maakt.

Deze grootste AOC(Appellation d’origine contrôlée) -wijn streek neemt bijna een derde van alle Franse wijnproductie tot zich. Dit betekent dat er ongeveer 8 miljoen hectoliter wijn per jaar wordt geproduceerd. Naast Bordeaux zijn Bergerac en Armagnac de bekendste wijngebieden in Aquitaine. Voor de wijnliefhebber genoeg te zien en te beleven dus! Naast wijnen is de gastronomie van Aquitaine ook erg goed ontwikkeld. Het oesterseizoen beleefd hier hoogtijden en de talloze kleine franse restaurantjes zorgen voor heerlijke diners die uiteraard samengaan met de heerlijkste wijnen.

De zee aan de Atlantische kust
 
De kust is langgerekt en bestaat uit prachtige zandstranden. Door de ligging aan de Atlantische oceaan zijn er vaak enorme golven aanwezig; ideaal voor de surfsport. Dit is wel weer nadelig voor de zwemmers en kinderen, maar daarom is er bijna overal kustwacht aanwezig. Een goed alternatief om toch veilig en rustig te zwemmen zijn de prachtige meren in Gironde en Les Landes.

Wat is er te doen?


Het landschap is natuurlijk meer dan alleen de prachtige zandstranden. In het binnenland wordt het uitzicht gedomineerd door de vele wijngaarden. Daarnaast zijn er veel bergen met prachtige natuur. Er zijn aangelegde dennenbossen en heel veel fiets- en wandelroutes langs en door de wijngaarden heen. Dit samen maakt Aquintaine voor de wandelaar en de fietser een zeer interessante regio.

Wijngaard in Aquitaine
 
Maar ook de steden en kleine dorpjes in Aquitaine zijn het bezichtigen waard. En door het milde klimaat zijn deze ‘stedentripjes’ ook in de zomer prima te doen. Zoals bijvoorbeeld de hoofdstad; Bordeaux. Deze stad ligt aan de oever van een rivier waardoor de stad wordt gekenmerkt door oude bruggen en kanaaltjes. Een deel van de stad ‘Port de la Lune’ staat zelfs op de UNESCO-Werelderfgoed lijst. Dit is een voormalig haven van Bordeaux die de vorm, zoals de naam doet vermoeden, van een maansikkel heeft.

Samengevat is Aquitaine aan de kust aantrekkelijk voor surfers, en met name jongeren vermaken zich hier prima. Daarnaast zijn de rustige meren wat toegankelijker voor gezinnen. De regio biedt wijnliefhebbers prachtige uitzichten en wijnactiviteiten. En in het binnenland kan volop gewandeld en gefietst worden. Kortom, voor ieder wat wils en dat alles gepaard met een heerlijk mild klimaat en veel zonuren.

Belangrijke Links


 Wikipedia over Aquitaine
 Office du Tourisme Aquitaine
 Office du Tourisme Bordeaux
Vacansoleil verhuurt op camping Tamaris Plage stacaravans (Stacaravans Bali met airco max. 4 volw. + 2 kind. (huisdier toegestaan)), staanplaatsen.
(voor uitgebreide informatie, prijzen en beschikbaarheid op camping Tamaris Plage zie de organisaties)

  •  - Bungalowtenten, Tunneltenten
  •  - Safaritenten, Lodgetenten
  •  - Stacaravans, Mobilhomes
  •  - Chalets, Huisjes, Appartementen
  •  - Tourcaravans
  •  - Staanplaatsen
  • Verhuur per Organisatie