LOT ET GARONNE,
AQUITAINE / LES LANDES
Aquitaine / Les Landes, Zuid Frankrijk
5 campings gevonden Zoek met meer filters ▷

Kampeervakantie in Lot et Garonne

Ben je op zoek naar campings met verhuur van safaritenten (Glamping), bungalowtenten, stacaravans en staanplaatsen in de regio Aquitaine en Les Landes, in Zuid-West Frankrijk? Deze regio ligt aan de Atlantische kust in West Frankrijk en is daarom erg aantrekkelijk voor surfers, met name tieners vermaken zich hier prima. De campings in Aquitaine liggen vaak aan zee maar ook in het binnenland. De campings bij de rustige meren zijn wat toegankelijker voor gezinnen met jonge kinderen. De regio biedt wijnliefhebbers prachtige uitzichten en wijnactiviteiten. Het gehele jaar blijft het klimaat mild, terwijl het aantal zonuren makkelijk vergeleken kan worden met die van de Middelandse Zee landen. Wat dus betekent dat er genoeg zon is, maar het nooit tot extreme temperaturen oploopt.

In het binnenland wordt het uitzicht gedomineerd door de vele wijngaarden. Daarnaast zijn er bergen met prachtige natuur. Verder zijn er uitgestrekte dennenbossen en heel veel fiets- en wandelroutes ook langs en door de wijngaarden heen. Dit samen maakt Aquitaine voor de wandelaar en de fietser een zeer interessante regio. De campings in West Frankrijk hebben veel te bieden aan hun gasten, zon, zee, watersport en rust. Kortom je zult jezelf beslist niet vervelen wanneer je kiest voor een kampeervakantie op een camping in Aquitaine/Les Landes.

Ligging

Aquitaine is na de herindeling van 2016 geen zelfstandige regio meer, maar een onderdeel van de samengevoegde regio Nouvelle-Aquitaine. Maar bijna overal vind je de 'oude' benaming nog. Lees onze blog over de herindeling.

De regio Aquitaine ligt in het zuidwesten van Frankrijk, met als hoofdstad Bordeaux. Onder deze regio vallen de departementen Gironde, Les Landes, Lot et Garonne en Pyrénées-Atlantiques.

Aquitaine grenst aan de westkust, waardoor er een mild oceaanklimaat heerst. Het gehele jaar blijft het klimaat ook mild. Wel kan het aantal zonuren (2200 per jaar) makkelijk vergeleken worden met die van de Middelandse zee landen. Wat dus betekent dat er genoeg zon is, maar het nooit tot extreme temperaturen oploopt. Dit klimaat is ook een van de redenen die deze regio tot een van de beste en bekendste wijnregio’s van Frankrijk maakt.

Deze grootste AOC(Appellation d’origine contrôlée) -wijn streek neemt bijna een derde van alle Franse wijnproductie tot zich. Dit betekent dat er ongeveer 8 miljoen hectoliter wijn per jaar wordt geproduceerd. Naast Bordeaux zijn Bergerac en Armagnac de bekendste wijngebieden in Aquitaine. Voor de wijnliefhebber genoeg te zien en te beleven dus! Naast wijnen is de gastronomie van Aquitaine ook erg goed ontwikkeld. Het oesterseizoen beleefd hier hoogtijden en de talloze kleine franse restaurantjes zorgen voor heerlijke diners die uiteraard samengaan met de heerlijkste wijnen.

De kust is langgerekt en bestaat uit prachtige zandstranden. Door de ligging aan de Atlantische oceaan zijn er vaak enorme golven aanwezig; ideaal voor de surfsport. Dit is wel weer nadelig voor de zwemmers en kinderen, maar daarom is er bijna overal kustwacht aanwezig. Een goed alternatief om toch veilig en rustig te zwemmen zijn de prachtige meren in Gironde en Les Landes.

Wat is er te doen?

Het landschap is natuurlijk meer dan alleen de prachtige zandstranden. In het binnenland wordt het uitzicht gedomineerd door de vele wijngaarden. Daarnaast zijn er veel bergen met prachtige natuur. Er zijn aangelegde dennenbossen en heel veel fiets- en wandelroutes langs en door de wijngaarden heen. Dit samen maakt Aquitaine voor de wandelaar en de fietser een zeer interessante regio.

Maar ook de steden en kleine dorpjes in Aquitaine zijn het bezichtigen waard. En door het milde klimaat zijn deze ‘stedentripjes’ ook in de zomer prima te doen. Zoals bijvoorbeeld de hoofdstad; Bordeaux. Deze stad ligt aan de oever van een rivier waardoor de stad wordt gekenmerkt door oude bruggen en kanaaltjes. Een deel van de stad ‘Port de la Lune’ staat zelfs op de UNESCO-Werelderfgoed lijst. Dit is een voormalig haven van Bordeaux die de vorm, zoals de naam doet vermoeden, van een maansikkel heeft.

Samengevat is Aquitaine aan de kust aantrekkelijk voor surfers, en met name jongeren vermaken zich hier prima. Daarnaast zijn de rustige meren wat toegankelijker voor gezinnen. De regio biedt wijnliefhebbers prachtige uitzichten en wijnactiviteiten. En in het binnenland kan volop gewandeld en gefietst worden. Kortom, voor ieder wat wils en dat alles gepaard met een heerlijk mild klimaat en veel zonuren.

Belangrijke Links

 Wikipedia over Aquitaine
 Office du Tourisme Aquitaine
 Office du Tourisme Bordeaux
Lees meer »

5 campings in Lot et Garonne, regio Aquitaine / Les Landes

Kleine groene camping aan meer
Hoogseizoen activiteiten jong en oud
Buitenzwembad
Rust, natuur, maar ook actieve vakantie
Op de kleine camping domaine de Lislebonne bij Mezin hangt een zeer gemoedelijke sfeer en op het meer is er veel waterpret te beleven voor iedereeen. De camping is tussen Les Landes en Gascogne gelegen en heeft een bebost terrein van 18 hectare. Je kunt hier genieten van het verwarmde zwembad en alle outdooractiviteiten die worden georganiseerd. In het hoogs...
Deze camping kun je boeken bij:
Bekijk Prijs
De naam "Les 2 Lacs" verraadt de ligging van deze ruim opgezette kindvriendelijke camping. De camping ligt in een adembenemende vallei ( Lot et Garonne/ Zuid West Frankrijk ) met twee meren met mooi helder water. Een fantastisch plek voor zwemmers en vissers. Het dorp Beauville ligt op nog geen 800 meter verwijderd van camping Les Deux Lacs. Het motto van de camping is duidelijk: rust en natuur.De faciliteiten zijn uitstekend, het sani...
Bekijk Prijs
Fijne kleine gezinscamping tussen Lot/Dordogne
Zwembad met peuterbad
Diverse speeltoestellen
Vismeer, sportvissers
Camping De Bergougne een rustige gezinscamping gelegen tussen de Lot en de Dordogne, aan de zoom van de Périgord. Gelegen op het platteland is het een ideale plek voor familievakanties. Op het terrein kunt u genieten van het bruisende zwembad, het peuterbad en de speeltoestellen voor de kinderen zoals glijbanen en schommels. Sportvissers kunnen hun hart oph...
Bekijk Prijs
Fijne groene camping voor jonge gezinnen
Mooi zwembad met glijbaan, kleuterbad
Touwparcours, springkasteel, trampoline
Hoogseizoen animatie
Nederlandse eigenaren
Op grens Lot/Dordogne
Camping Des Bastides is een gezellige 4-sterren familiecamping met een fijn zwembad, onder enthousiaste Nederlandse leiding. Camping Des Bastides ligt op 60km van de plaatsen Cahors, Bergerac en Sarlat in de Lot-et-Garonne. Op de camping geniet je van de natuur, het platteland en de goede voorzieningen.Vanaf deze terra...
Bekijk Prijs
Glamping zonder kinderen in Zuid West Frankrijk
Verhuur Safaritenten met privé sanitair
Rustig en kleinschalig kamperen
Relaxen bij het zwembad
Diverse golfbanen in omgeving
Fietsen, wandelen, paardrijden, golfen
Bezoek St. Emilion of Lourdes
Verhuur gîtes
Weg van alle hectiek? Een vakantie zonder kinderen? Wil je overnachten in een luxe accommodatie zoals een mooie Lodgetent met privé sanitair? Glamping en meer vind je op vakantiedomein Glamping La Mirande. Deze minicamping gelegen in Aquitaine in de regio Lot et Garonne heet haar...
Bekijk Prijs

Buitenzwembad
Zwembad met peuterbad
Diverse speeltoestellen
Vismeer, sportvissers
Hoogseizoen animatie
Nederlandse eigenaren
Op grens Lot/Dordogne
Relaxen bij het zwembad
Diverse golfbanen in omgeving
Bezoek St. Emilion of Lourdes
Verhuur gîtes

dubbelklik op camping-icon voor campinginfo
Groot levendig vakantiepark
Dicht bij het strand met branding
Veel watersportmogelijkheden
Zwembadcomplex open eind mei tot begin sept.
Wellness, Spa Complex
Windsurfen, Kiten, fietsen, wandelen
Hoogseizoen, animatieprogramma jong en oud
Biaritz, San Sebastian, Lourdes
Fijne camping slechts 600 m. van strand
Kindvriendelijk, tienervriendelijk
Zwemparadijs, binnen en buiten
Hoogseizoen: animatie jong en oud
Watersportmogelijkheden en fietsroutes
Buitenzwembad
Kindvriendelijke strandcamping
Zwembadcomplex binnen/buiten begin mei/begin sept.
Direct aan meer met zandstrand
Hoogseizoen animatieteam
Wellnessruimte (€)
Watersport, windsurfen, catamaran, wakeboard
Biscarosse, Mimizan of Dune de Pilat bezoeken
Nieuw 2016: Wilde Rivier 100 meter lange waterbaan
Moderne familiecamping 700 m. van strand
3 zwembaden/een overdekt
Uitgebreide sportfaciliteiten
Tussen de pijnbomen en 700 m van strand en zee
Nederlandse eigenaar
Animatie hoogseizoen jong en oud
Kleine camping 35 min. van zee
Voornamlige wijnboerderij
Eventueel gezamenlijke maaltijden
Zwembad
Camping en Chambre d hote
Zelf keuze voor zon of schaduw
Sfeervol terras
Lekker spelen in het bos
Nieuw, gerenoveerd! Direct aan strand
Watersport: surfen, bodsurfen, zeilen etc.
Verwarmd binnenbad (hele seizoen)
Buitenzwembad met kinderbad half mei/half aug.
Hoogseizoen Frans/Engelstalige kidsclub
Activiteiten in hoogseizoen voor jong en oud
Relaxen bij het zwembad
Diverse golfbanen in omgeving
Bezoek St. Emilion of Lourdes
Verhuur gîtes
Kleine camping op fietsafstand strand
Klein overzichtelijk zwembad
Gastvrij personeel
Ruime kampeerplaatsen
Royan, Bordeaux en Arcachon
Heel veel fietspaden
Echte familiecamping met Wellness
Op loopafstand van het strand
Zwemparadijs met waterglijbanen
Wellness met sauna, hammam en massages
Gezelllig restaurant, ook voor afhaalmaaltijden
Uitgebreid animatieprogramma (Frans)
Uitstapje: Bordeaux en het bassin d Arcachon
30 km. fietspaden in directe omgeving