Zoek camping, plaats of regio - een deel van de naam is genoeg

huurtent.nl - bungalowtenten en stacaravans
Europa  » Frankrijk  » Poitou-Charentes  » Charente Maritime  » St. Georges d'Oleron  » Camping Domaine d'Oleron
Foto van Camping Domaine d'Oleron, Poitou-Charentes Fotos laden. Even geduld aub.
8.2
  • Voldoet aan beschrijving
  • Personeel
  • Sanitair
  • Kindvriendelijk
  • Activiteiten en sport
  • Eten en drinken
  • Zwembad
  • 7.0
  • 8.0
  • 8.0
  • 8.0
  • 8.0
  • 0.0
  • 8.0
Poitou-Charentes, Frankrijk

Camping Domaine d'Oleron  4-sterren camping Domaine d'Oleron

  Klein, 100-300 plaatsen
 8.2 
St. Georges d'Oleron
Charente MaritimePoitou-Charentes, Frankrijk
1005 km. vanaf Utrecht
GPS: 45.97865 , -1.33689

  • 2500 m
Domaine d'Oleron****
Op ILe d’Oléron, het één na grootste eiland van Frankrijk, ligt de aantrekkelijke 4 sterren-camping Domaine d’Oléron, grotendeels in het eikenbos.
Het eiland bestaat uit immense bossen en aan de rand zie je uitgestrekte stranden. Vanaf de camping kun je op de fiets het prachtige zandstrand bereiken ( ongeveer 3 km.)
Op het eiland is het in het hoogseizoen zeer levendig, de camping is daarentegen rustig gelegen. De camping is vooral geschikt voor gezinnen met jonge kinderen.

Op de camping heb je alles binnen handbereik! Een verwarmde zwembad met kinderbad en glijbanen en verder een leuk speeltuintje.
Het restaurant is eenvoudig en verzorgt ook de afhaalmaaltijden.

De baai tussen de eilanden is een prachtig watersportgebied. De oceaankant van Ile d´Oleron heeft een strand met hoge golven en is minder geschikt voor kleine kinderen. De oostelijke kant loopt geleidelijk af en de branding is hier een stuk rustiger.

Het eiland is verbonden aan het vaste land dmv een brug. Op het eiland zijn meerdere fietspaden aangelegd en ook voor kinderen is het veilig fietsen.
Vanaf het zandstrand zie je het bijzondere Fort Boyard, ooit gebouwd in opdracht van Napoleon.--

Plattegrond camping Domaine d'Oleron****



Plattegrond camping Domaine d'Oleron - geplaatst door Huurtent.nl

Video camping Domaine d'Oleron****



Om deze video te tonen is Adobe Flash Player nodig »  Download Flash Plugin

  Video beschikbaar gesteld door Camp2Relax

Toeristische informatie Poitou-Charentes

Ligging en Omgeving



De regio Poitou-Charentes ligt aan de Franse westkust, en wordt gekenmerkt door de variatie aan landschappen in het gebied, van grassen en moerassen tot heuvels en bergen. Hier vind je middeleeuwse historie en architectuur die is verweven met moderne cultuur.

De regios van Poitou Charentes
 
Het gebied is opgedeeld in vier departementen, Charente (rechtsonder), Charente-Maritime (linksonder), Deux-Sèvres (linksboven) en Vienne (rechtsboven).

Poitiers is de hoofdstad van het gewest en is met haar 100.000 inwoners een bescheiden stad te noemen. Poitiers is de moeite van een bezoek waard, voornamelijk om de overblijfselen uit de Romeinse bezetting en de verschillende bijzondere kerken. Zo staat daar de Notre-Dame la Grande, een Romaanse kerk die als een mooi voorbeeld kan dienen voor de honderden andere kerken die in de regio te vinden zijn.

Wat is er te doen?


Er is waarschijnlijk geen ander gebied waar zo’n hoeveelheid schatten aan Romaanse kerken, kastelen en middeleeuwse architectuur gevonden kan worden. Maar ook voor moderne kunst kun je terecht in deze streek. Een welbekende toeristische attractie is het hightech attractiepark ‘Futuruscope’ (bij Poitiers). Hier wordt vermaak in de vorm van shows, film en attracties afgewisseld met bijzondere, moderne architectuur. Een plek waar jong en oud de ogen uit kan kijken.

In het kustgebied van Poitou-Charentes is het aangenaam vertoeven, veel stranden, fijn zand en een mooie kustlijn. De ideale plek voor een kampeervakantie met kinderen. Voldoende wateractiviteiten en voor de ouders een mooie omgeving om te fietsen, wandelen of een van de idyllische havenplaatjes te bezoeken. In La Palmyre ligt een dierentuin die als een van de mooiste van Frankrijk wordt beschouwd, een ideaal gezinsuitje. Het milde zeeklimaat zorgt ervoor dat deze bestemming van april tot en met september geschikt is voor kampeerders.


Eten en drinken


Aan de kustlijn van Poitou-Charentes liggen een aantal oesterparken en –kwekerijken, waaronder die van Marenne-Oléron. Wellicht niet ieders favoriete kostje, maar deze oesters zijn befaamd om hun verfijnde smaak. Naast dat je er heerlijke, verse oesters kunt eten, kun je ook leren over de ontwikkeling van een rijpe oester, die wel vier jaar in beslag neemt. Geen betere plek om de oester te ontdekken of gewoonweg te genieten van deze delicatesse.

Oesters in Poitou-Charentes
 
Door de agrarische activiteit in het oostelijke deel van deze regio is het vlees dat hier vandaan komt een echte streekspecialiteit geworden. Vooral het rund- en schapenvlees staat bekend om de hoge kwaliteit.
Verder vind je voornamelijk in de omgeving van Charente veel wijngaarden, waar lokale wijnen worden geproduceerd. Tevens ligt daar het plaatsje Cognac - de naam zegt het al - voor de liefhebber van deze brandewijn natuurlijk de absolute hotspot om eens te gaan kijken en proeven.

Poitou-Charentes is een regio waar op een ontspannen en kleinschalige manier cultuur en natuur met elkaar gecombineerd kan worden. Op en top Frankrijk, gewoon genieten dus!

Belangrijke Links


 Poitou-Charentes op France Voyage
Op camping Domaine d'Oleron zijn veel verhuurders te vinden.
Canvas Holidays, Rent-a-Tent, Eurocamp, Petit Paradis en Tentsetters verhuren hier luxe ingerichte bungalowtenten. Diverse organisaties verhuren verschillende types stacaravans op camping Domaine d'Oleron. Staanplaatsen voor eigen tent of caravan worden aangeboden door Vacansoleil.
(voor uitgebreide informatie, prijzen en beschikbaarheid op camping Domaine d'Oleron zie de organisaties)

  •  - Bungalowtenten, Tunneltenten
  •  - Safaritenten, Lodgetenten
  •  - Stacaravans, Mobilhomes
  •  - Chalets, Huisjes, Appartementen
  •  - Tourcaravans
  •  - Staanplaatsen
  •  
    Beoordelingen van camping Domaine d'Oleron



    ellen - hoogseizoen 2010, met gezin  (31-08-2010)
    • Gemiddeld
    • Voldoet aan beschrijving
    • Personeel
    • Sanitair
    • Kindvriendelijk
    • Activiteiten en sport
    • Eten en drinken
    • Zwembad
    • 7.8
    • 7
    • 8
    • 8
    • 8
    • 8
    • -
    • 8
    leuke camping, netjes, zwembad leuk maar niet zo groot. Sanitaiir keurig schoon. Kortom een leuke camping, klein maar fijn. Nadeel camping is dat je mee kan genieten van disco's naastgelegen campings. En dat je als je t eiland op en af wil hier gedurende je reistijd rekening mee moet houden, is erg druk en kan lang in de file staan wat erg jammer is.