Toeristische informatie Paris / Ile de France
Ligging
Het noordelijk gelegen Île de France laat zich letterlijk vertalen als Frans ‘eiland’, maar wordt beter verwoord als ‘centrum’ van Frankrijk. Deze benaming is niet onterecht, want de regio huisvest een aantal van dé topattracties van Frankrijk.
Wat is er te doen
De hoofdstad van de regio is Parijs, dat niet enkel door de ruim 11 miljoen inwoners een echte wereldstad te noemen is, maar vooral door de allure en de klasse van de stad. Rondstruinen op de Champs-Élysées, cultuur snuiven in het Louvre, verdwalen in de sprookjesachtige straatjes van Montmartre, Parijs heeft ieder wat te bieden. Van heine en verre komen toeristen af op hoogtepunten als de Eiffeltoren, de Notre Dame of om zich tegoed te doen aan het ruime aanbod ‘haute cuisine’ en ‘haute couture’. Deze bruisende metropool is een plek waar iedereen in zijn leven ooit geweest moet zijn en die nooit gaat vervelen. Ook voor de kleintjes valt in Parijs genoeg te beleven. Een spannende tocht door het immens grote kerkhof Père la Chaise, spelen in de tuinen van de Tuileries of het koninklijke leven ontdekken in het paleis van Versailles, deze stad spreekt tot de verbeelding.
Natuurlijk ligt aan de rand van het centrum ook het paradijs voor kinderen: Disneyland Parijs. Kinderen kunnen hun pret niet op in dit themapark en het biedt een vermakelijk uitstapje voor het hele gezin. In één of meerdere dagen kunnen kinderen er hun favoriete disneyfiguren ontmoeten en de uiteenlopende thema-attracties zijn er voor groot en klein. Door een slim kaartjessysteem hoef je nooit lang in de rij te staan, dus het blijft gezellig en je kunt het hele park rond.
Op ongeveer 35 kilometer afstand vind je nog een ander populair attractiepark: Parc Asterix. Het park draait om verschillende spannende achtbanen en wervelende shows die allen in het teken staan van de stripverhalen van Asterix en Obelix. Minder bekend dan Disneyland, maar dat maakt de pret er zeker niet minder om!
In de buurt van Parijs zijn een heleboel leuke campings te vinden. Het fijne aan het verblijf op een camping is dat je vrijblijvend Parijs of Disneyland kunt bezoeken en tegelijkertijd een hele hoop geld uitspaart in vergelijking met het boeken van een hotel in de stad of op het peperdure resort van Disneyland. Een kampeervakantie is comfortabel, betaalbaar en biedt een uitstekende afwisseling van ontspanning, ruimte en het vermaak en de cultuur van een wereldstad die op een steenworp afstand ligt. Het Franse goede leven gecombineerd met de absolute trekpleisters van het land, dit alles is te vinden op zo’n vijfhonderd kilometer vanaf het midden van Nederland. Gaan dus!
Belangrijke Links
Wikitravel over de Cote d Azur